5 grzechów głównych kursantów Aerial Hoop

5 grzechów głównych kursantów Aerial Hoop

Kursanci zwykle wkładają wiele wysiłku i zaangażowania w doskonalenie swoich umiejętności na kole cyrkowym. Jednak istnieje kilka „grzechów”, które mogą być irytujące dla instruktorów. W tym artykule przyjrzymy się pięciu najczęstszym błędom, które mogą sprawić, że instruktorzy Aerial Hoop czują się trochę zirytowani. Lepiej ich unikać, aby uczynić trening bardziej owocnym i przyjemnym dla wszystkich.

1. Spóźnialstwo na zajęciach Aerial Hoop

Godzina rozpoczęcia treningu Aerial Hoop nie jest godziną wejścia do studia aerial. Psst! Późniejsze przyjście nie oznacza też braku rozgrzewki. To, że ktoś biegł, aby zdążyć na zajęcia także nie oznacza, że już jest rozgrzany.

2. Szpanerstwo na odrabianiu zajęć na kole cyrkowym

Odrabianie zajęć to nie jest open studio. Jeśli uczestniczysz w zajęciach innej (czasem mniej zaawansowanej grupy, która nie zna jeszcze wszystkich figur akrobatycznych) to i tak ćwiczysz z grupą, a nie robisz sobie swój pokazowy trening, rozpraszając resztę.

3. Pośpiech na zajęciach Aerial Hoop

Zrobię raz, byle jak i lecimy dalej. Będzie dziś coś lepszego? Czy wszystko takie ciężkie i bolące? Nic tak nie irytuje instruktora, jak niecierpliwy kursant, któremu nic się nie podoba i ciągle chce następną figurę, gdy jeszcze nie opanował poprzedniej.

4. To już było na zajęciach na kole

To już kiedyś było, mam w tym nawet fotkę na Instagramie. Trening to nie koncert Maryli Rodowicz i jak raz było nie oznacza, że „nie wróci więcej i znikło gdzieś za nami”. Zawsze można zrobić to samo ładniej, na drugą stronę, w obrocie itp.

5. „Nie chce mi się” na treningu Aerial Hoop

Nie zrobię tego, bo to wymaga (tu wstaw odpowiednie słowo: siły, rozciągnięcia, kręcenia się, długiego rękawa…). No to chociaż spróbuj. Jeśli w ogóle nie podejmiesz choćby próby, to jak chcesz się tego nauczyć? Zapoznaj się też z treścią naszego wpisu na blogu na temat toksycznych zachowań wobec samego siebie w Aerial Hoop.

Na pewno istnieje więcej tego typu występków, które mogą być frustrujące dla instruktorów i niekorzystne dla przebiegu treningu. Spóźnialstwo na zajęcia, szpanerstwo podczas odrabiania zajęć, pośpiech, brak otwartości na powtarzanie figur oraz brak chęci do pokonywania trudności – to tylko niektóre z nich. Każdy wymieniony grzech kursantów Aerial Hoop może utrudnić proces nauki i prowadzić do frustracji zarówno dla kursanta, jak i dla instruktora. Wszyscy uczestnicy treningu Aerial Hoop powinni być świadomi, że postępy wymagają zaangażowania, cierpliwości i otwartości na naukę. Dzięki świadomości tych grzeszków oraz próby ich unikania, trening na kole cyrkowym może być bardziej owocny i satysfakcjonujący dla wszystkich zaangażowanych. Koniecznie sprawdź też wpis: Czy trener Aerial Hoop musi lansować się w social mediach?