Jak ubrać się na Aerial Hoop?

Jak ubrać się na Aerial Hoop?

Przygotowujesz się do pierwszych zajęć Aerial Hoop? Odpowiednie ubranie może znacząco wpłynąć na Twoją wygodę podczas treningu na kole. W tym wpisie znajdziesz całą listę praktycznych porad na temat tego, jak się ubrać na Aerial Hoop i co ze sobą zabrać na zajęcia. Sprawdź też listę akcesoriów, które mogą Ci się przydać, gdy postanowisz uprawiać taniec na kole regularnie.

Jak się przygotować na pierwszy trening na kole cyrkowym?

Przygotowując się na pierwszy trening Aerial Hoop, pamiętaj przede wszystkim, aby zabrać ze sobą długie sportowe spodnie, butelkę wody i ewentualnie skarpetki na zmianę, ponieważ podczas tej formy aktywności ćwiczy się bez butów. Pierwsze zajęcia Aerial Hoop to dla wielu osób początek wielkiej pasji i genialnej przygody, w czasie której poznaje się mnóstwo fajnych ludzi. Dziś na kole zaczynają trenować nie tylko dzieci. Dużą popularnością cieszy się też taniec na kole dla dorosłych. Dla każdego pierwszy trening na kole to jednak trochę stresik i niepewność. Jak mam się ubrać na koło? Czy Aerial Hoop jest dobrą alternatywą dla Pole Dance? Czego się spodziewać? Czy przeżyję? Czy będzie bolało? A jak nie będę umiała nic zrobić? A co, jeśli moje ręce nie dadzą rady? Spokojnie. Dziś rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Jaki strój wybrać na zajęcia na kole?

Załóż długie legginsy

Na zajęcia na kole wybierz długie spodnie sportowe lub legginsy. Bez zamków, bez siateczek i ozdobników. Czasem zdarza się, że na pierwszy trening Aerial Hoop kursanci przychodzą w krótkich spodenkach lub strojach jak na Pole Dance. Zdecydowanie lepiej i wygodniej będzie wybrać jednak długie getry lub legginsy. Zwłaszcza jeśli szkoła Aerial Hoop, do której się wybierasz ma na sali koła cyrkowe do akrobatyki oklejone tejpami (obręcze dzięki temu są mniej śliskie, ale i koło przez to bardziej ociera się o skórę). Jedną z pierwszych podstawowych figur akrobatycznych jest Delilah. Bądź gotów na to, że w niej jedną nogę będzie trzeba zawiesić na dolnej obręczy koła w zgięciu podkolanowym.

Miej przy sobie bluzkę z długim rękawem

Nie musisz jej od razu zakładać. Możesz mieć na sobie sportowy top lub bluzkę na ramiączkach czy z krótkim rękawkiem, ale tę bluzę czy bluzkę z długim rękawem miej po prostu w zanadrzu. Może się przydać, gdy będzie trzeba zawisnąć na łokciach lub, gdy poczujesz, że jakaś figura po prostu za mocno ociera i potrzebujesz dodatkowej warstwy materiału, która zakryje Twoje plecy, pachy lub łokcie. Później, jeśli postanowisz trenować taniec na kole regularnie, możesz zaopatrzyć się w rękawki siatkarskie.

Weź skarpetki na zmianę

Na kole ćwiczy się boso lub w skarpetkach. Możesz wziąć ze sobą dodatkową parę ulubionych skarpet lub baletek na zmianę. Polecam dwie różne skarpetki. Wtedy łatwiej odróżnić lewą nogę od prawej. Uwierz mi, wisząc głową w dół na kole, często trudno jest się rozeznać, gdzie co jest 🙂

Zdejmij biżuterię

Pierścionki, łańcuszki, kolczyki w pępku nie są wskazane podczas tańca na kole. Dla swojego bezpieczeństwa i, żeby nie uszkodzić sprzętu, lepiej zostawić wszelką biżuterię przed rozpoczęciem zajęć w bezpiecznym miejscu w szatni. Jeśli nosisz okulary korekcyjne – rozważ założenie soczewek kontaktowych, ponieważ podczas wykonywania figur odwróconych okulary mogą zsunąć Ci się z nosa.

Pierwsze zajęcia Aerial Hoop – o czym pamiętać?

Wybierając się na pierwsze zajęcia na kole, pamiętaj też, że:

  • na początku Twoje ciało, mięśnie, skóra muszą się po prostu trochę przyzwyczaić do ucisku i otarć, 
  • nie wszystko wychodzi od razu. Nie zniechęcaj się i nie bądź dla siebie zbyt surowy,
  • nie porównuj się do innych – niektóre osoby trenowały wcześniej jakiś sport i mogą sobie po prostu na starcie nieco lepiej radzić z niektórymi figurami,
  • nie bój się, trenerzy Aerial Hoop są po to, aby Cię asekurować i wytłumaczyć Ci wszystko krok po kroku.

Dodatki i akcesoria na treningi Aerial Hoop

Treningi na kole cyrkowym to dość duży wysiłek (zobacz wpis: Rozwój sylwetki dzięki akrobatyce powietrznej) nie zapomnij też wziąć ze sobą butelki z wodą. Może też być woda z dodatkiem soli, imbiru i cytryny lub izotonik. Nie musisz mieć rękawiczek. Jeśli jednak poczujesz taką potrzebę, możesz zaopatrzyć się w dalszej kolejności w rękawiczki (takie do treningów na drążku czy treningów crossfitowych). Jeśli będziesz trenować na nieoklejonych kołach, może też przydać Ci się magnezja.

Mam nadzieję, że pierwsze zajęcia Aerial Hoop będą dla Ciebie początkiem Twojej wielkiej pasji! Jeśli masz jakieś pytania – daj znać.