Co na otarcia i siniaki po Aerial Hoop? Lista maści i sprayów

Co na otarcia i siniaki po Aerial Hoop? Lista maści i sprayów

Też kochasz ten moment, gdy w końcu wyjdzie Ci figura, nad którą długo pracowałaś? I gdy robisz coraz trudniejsze combosy na kole? Na pewno! Jednak regularne treningi Aerial Hoop i powtarzanie tych samych elementów ma swoją cenę – siniaki i bolesne otarcia. Nie dajmy jednak temu zbyt wielkiej mocy! Oto kilka sprawdzonych sposobów, aby złagodzić niektóre z efektów ubocznych bez konieczności rezygnacji z Twojej pasji. Sprawdź, czym smarować siniaki, żeby szybko zeszły oraz co jest najlepsze na otarcia. Przed Tobą przegląd sprayów, żelów i maści na obicia.

Jakie leki i maści na siniaki i stłuczenia po treningach na kole?

Koło zostawia swoje ślady na ciele. Wie o tym każdy, kto próbował swoich sił podczas zajęć Aerial HoopWiszenie na łokciach i pod kolanami, dropy pod pachy, parabelki na przedramionach, rolle na łokciach to tylko kilka elementów, które mogą pozostawić na skórze siniaki i bolesne otarcia. Oczywiście długi rękaw, czy długie legginsy w pewnym stopniu chronią naszą skórę przed bólem (zobacz: Jak ubrać się na Aerial Hoop), ale mimo wszystko nie da się całkowicie uniknąć urazów, trenując na kole. A trudne figury akrobatyczne mają to do siebie, że trzeba się na nich skupić nieco dłużej i wykonywać wiele powtórzeń, aby w końcu przełożyło się to na upragniony efekt. Gdy uczyłam się rolli na łokciach, moje ręce wyglądały strasznie. Zanim znów wróciłam do próbowania tego elementu, musiałam poczekać aż te wielkie siniaki i otarcia trochę zejdą. Jaka maść na obicia tego typu będzie najlepsza? Co zmniejsza siniaki? Co jest dobre na silne stłuczenia? Czytaj dalej. Mam kilka polecajek 🙂

Co jest dobre na siniaki i stłuczenia?

W swojej apteczce aerialistki warto mieć poniższe specyfiki. Polecam je m.in. osobom, które zastanawiają się m.in. czym smarować siniaki, żeby szybko zeszły, ale też szukają szybkiej ulgi w bólu po treningach na kole.

  • Sztuczny lód Icemix lub Altacet Ice (spray chłodzący na urazy)– uśmierzy ból i obniża temperaturę ciała w miejscu urazu. Nie można go stosować na zdartą skórę i otwarty rany.
  • Karnosil hydro-żel naprawny z jonami srebra i karnozyną. Czasem stosowany na odleżyny, ale polecany też na otarcia i odparzenia, czyli idealnie dla aerialistów. Łagodzi podrażnienia i pobudza proces regeneracji naskórka.
  • Bepanthen – tę maść zna chyba każdy, kto robił tatuaż. Bepanthen jest dobry, gdy masz na skórze różnego rodzaju zadrapania, odparzenia czy otarcia od koła. Łagodzi, zapobiega zakażeniu.
  • Arcalen – to jest to, co zmniejsza siniaki po kole. Warto smarować je Arcalenem regularnie. Dzięki tej maści szybciej maleją.
  • Altacet w żelu – przyjemnie chłodzi bolące miejsce. Zmniejsza też obrzęk.
  • Voltaren max – przynosi ulgę w bólu i redukuje nieco obrzęk. Po ciężkim dniu treningu smaruję się tym, jak balsamem 😉
  • Sorfagen Spray na rany i oparzenia – ten specyfik szczególnie sprawdza się, gdy bolesna rana nie chce się goić i przykleja się do ubrań. Ten spray zostawia taki talk ochronny i chroni ranę przed zabrudzeniem. Wielokrotnie uratował mnie, gdy boleśnie zdarłam sobie skórę pod kolanami, czy na pachwinach.

W osobnym artykule znajduje się lista kosmetyków i porad, które pomogą Ci w walce z odciskami na dłoniach. Zobacz wpis: Co na odciski na dłoniach po Aerial Hoop?

Siniaki i otarcia po Aerial Hoop – o czym jeszcze pamiętać?

  1. Lód, lód, lód: Stosowanie zimnych kompresów na siniaki może pomóc zredukować ból i obrzęk. W szybszej regeneracji po treningach Aerial Hoop pomaga mi też morsowanie. Nie namawiam, ale polecam. 🙂
  2. Arnika i maść nagietkowa to także tajne oręże w walce z sinikami. Spróbuj ją delikatnie wmasować w siniaki, aby szybciej się z nimi pożegnać.
  3. Odpoczynek – Twój sekretny składnik sukcesu. Daj swoim rękom trochę odpocząć, aby mogły zregenerować się po wyczerpującym treningu.

Pamiętaj, że każdy siniak i otarcie są dowodem na Twoją determinację w tańcu na kole. Mam nadzieję, że ten wpis Ci się przyda, a dzięki powyższej liście wskazówek i specyfików na siniaki i otarcia po Aerial Hoop będziesz mógł kontynuować swoją artystyczną podróż bez obaw!

Sprawdź też wpis: Co daje Aerial Hoop?