Rozwój sylwetki dzięki akrobatyce powietrznej

Rozwój sylwetki dzięki akrobatyce powietrznej

Aerial Hoop to fascynująca forma aktywności, która nie tylko rozwija umiejętności artystyczne, kreatywność i wpływa na pewność siebie, ale także przyczynia się do kształtowania sylwetki i poprawy kondycji fizycznej. W tym wpisie przyjrzymy się, jakie mięśnie pracują podczas akrobatyki powietrznej na kole cyrkowym i jakie efekty można uzyskać, regularnie trenując taniec na kole.

Jak Aerial Hoop wpływa na sylwetkę?

Jednym z najbardziej oczywistych efektów regularnych treningów Aerial Hoop jest wzmocnienie mięśni ramion i pleców. Aby utrzymać się na obręczy koła i wykonywać różnorodne figury i triki, konieczne jest wykorzystanie siły m.in. rąk, ramion, grzbietu i brzucha. Zajęcia na kole pozwolą Ci wzmocnić te obszary, co może prowadzić do wyrzeźbienia sylwetki i bardziej widocznego zarysu m.in. bicepsów, czy mięśni grzbietu. Wiele ćwiczeń na kole (szczególnie na dolnej, ale także na górnej obręczy) można porównać do ćwiczeń na drążku. Na kole również wykonuje się elementy podchwytem lub nachwytem. Oba rodzaje tych chwytów rozwijają inne grupy mięśniowe.

Jakie mięśnie pracują przy ćwiczeniach na kole podchwytem i nachwytem?

Chwytając koło cyrkowe do akrobatyki nachwytem, skieruj kciuki pod spód dolnej obręczy koła. Dzięki temu Twoje dłonie będą miały dodatkowe zabezpieczenie i nie ześlizgną się z koła podczas wykonywania bardziej skomplikowanych figur akrobatycznych. Przy podciąganiu się na obręczy koła nachwytem szczególnie wzmacniają się:

  • mięsień najszerszy grzbietu,
  • mięśnie proste brzucha,
  • mięśnie kapturowe,
  • mięsień czworoboczny,
  • mięśnie skośne brzucha,
  • biceps.

Gdy wykonujesz na kole podchwyt, widzisz swoje paznokcie (a nie knykcie), ponieważ oznacza to skierowanie palców w swoją stronę podczas złapania za obręcz koła cyrkowego. Wykonywanie np. podciągnięć na kole podchwytem rozwija w największym stopniu:

  • bicepsy,
  • mięsień najszerszy grzbietu,
  • obręcz barkową,
  • mięsień czworoboczny,
  • mięśnie proste brzucha,
  • duży mięsień pośladkowy.

Czy Aerial Hoop rozwija tylko mięśnie rąk?

Nie, akrobatyka powietrzna na kole cyrkowym rozwija oprócz mięśni rąk, ramion i pleców także mięśnie brzucha i nóg. Chociaż może wydawać się, że większość elementów wykonywanych na kole bazuje na pracy górnej części ciała, nie można zapominać o mięśniach nóg! Wykonywanie rozmaitych figur na kole bardzo często wymaga utrzymania nóg w odpowiedniej pozycji, co angażuje mięśnie nóg i pośladków. Przykładowo w wiszeniu pod kolanami na dolnej obręczy koła, mięśnie muszą być odpowiednio napięte, inaczej można łatwo zsunąć się z rekwizytu. Nie zapominaj, że podczas zajęć na kole wzmacniasz także swoją pewność siebie, koncentrację, ponieważ musisz zapamiętywać wskazówki i polecenia, które wydają trenerzy Aerial Hoop. Utrwalasz też sobie sekwencje wielu elementów, które tworzą później piękne i skomplikowane combosy na kole.

Czy Aerial Hoop to trening siłowy?

Aerial Hoop to nie tylko spektakularna forma aktywności artystycznej, ale także doskonały trening siłowy i rozciągający. Regularne zajęcia Aerial Hoop rozwijają mięśnie ramion, pleców, brzucha, nóg, grzbietu i pośladków. To zróżnicowany trening, który angażuje wiele grup mięśniowych i może niezwykle pomóc w modelowaniu sylwetki. Sprawdź też dlaczego trening Aerial Hoop jest doskonałą alternatywą dla Pole Dance.

Ile spalisz kalorii na treningu Aerial Hoop?

Podczas godziny zajęć na kole możesz spalić około 300 kcal. Jednak pamiętaj, że sukces zależy od regularności i zaangażowania w treningi. Nie bez znaczenia pozostaje też zdrowa dieta. Dlatego niech Aerial Hoop stanie się dla Ciebie nie tylko pasją, ale także częścią Twojego zdrowego stylu życia. Jeśli wybierasz się na swoje pierwsze zajęcia indywidualne lub grupowe na kole, koniecznie przeczytaj nasz poradnik: Jak ubrać się na Aerial Hoop.